DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19741641.64121%
Sakarya
34°

AÇIK

17:07

İKİNDİYE KALAN SÜRE

ÜTİK’in Konuğu SATSO Başkanı Altuğ Oldu

ÜTİK’in Konuğu SATSO Başkanı Altuğ Oldu

17 Haziran 2021 17:05
ÜTİK’in Konuğu SATSO Başkanı Altuğ Oldu
0

BEĞENDİM

Normalleşme ile birlikte yüz yüze programlarına hız veren ÜTİK’in bu haftaki konuğu SATSO Başkanı Akgün Altuğ oldu.

Üretim ve Ticaret Kurulu (ÜTİK) Koronavirüs salgını normalleşme kararları kapsamında kısıtlamalarda yapılan gevşeme sonrasında yüz yüze toplantılarına hız verdi. Ekonomi tabanlı oluşum olan ÜTİK’in bu haftaki özel konuğu Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı A. Akgün Altuğ oldu. Yüz yüze gerçekleşen toplantıya Rusya Temsilcisi İrem Bulut online bağlandı.

NORMALLEŞME İLE BİRLİKTE ÇALIŞMALAR HIZ KAZANDI

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren ÜTİK Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Pınar, kısa bir süre önce yurtdışına çıktıklarını ve çeşitli temaslarda bulunarak Sakaryalı firmalar için önemli pazarlar keşfettiklerini belirtti. Pınar, “Malumunuz Koronavirüs salgını birçok sektörü olumsuz etkilediği gibi hayatımızı da etkisi altına aldı. Normalleşme kararlarıyla birlikte bizler de yüz yüze toplantılarımıza hız verdik. Üretim ve Ticaret üzerine iş yapan üyelerimizde yeni fikirler canlandırabilmek adına, önemli isimleri konuk olarak alıyoruz. Bu haftaki konuğumuz Sakarya ticaretinin yakından tanıdığı isim olan SATSO Başkanımız Akgün Altuğ” dedi.

FİRMALAR ULUSLARARASI PAZARLARA AÇILMALI

Toplantıya online katılarak görüşlerini belirten Rusya Temsilcisi İrem Bulut, “Üretim ve Ticaret Kurulu’nun sektördeki firmalara yeni yollar açarak önemli kazanımlar getirdiğini görüyoruz. Bunun en başında yurtdışı temasları sırasında görülen açık pazarlardır. Özellikle Sakaryalı firmalarımız bu noktayı iyi değerlendirerek eski SSCB ülkelerindeki fırsatları değerlendirmeli. Bu noktada üreticilerimizin harekete geçmesini ısrarla talep ediyorum” şeklinde konuştu.

SEKTÖRLERDEKİ EKSİKLİKLERİ GİDERMEYE ÇALIŞTIK

Görev süresi boyunca yaptığı çalışmalardan bahseden Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı A. Akgün Altuğ, “Göreve geldiğimiz günden bugüne üyemiz olsun olmasın tüm firmalarımızın yardımına koştuk. Sektörlerde yaşanan sıkıntıları tarafsız bir şekilde dile getirerek arkasında durduk, durmaya da devam edeceğiz. Geçtiğimiz günlerde ekonomi tabanlı stklarımızla bir araya gelerek sektörlerde yaşanan aksaklık ve eksikleri dile getirişimiz de bunun bir örneğidir” ifadelerini kullandı.

SAKARYA TİCARETİ HIZ KAZANDI

Sakarya’da ticaretin hızlandığını söyleyen Başkan Altuğ, “Şehrimiz Ankara-İstanbul arasındaki köprü konumu nedeniyle ticarete açık bir il. Bu potansiyeli en iyi değerlendiren firmalarımız kendileri büyüdüğü gibi Sakarya ticaretini de önemli seviyelere getirdi.

Yakın geçmişe nazaran bile şehrimizde büyük bir kalkınmışlık hakim ve bu hızlı büyüme azalarak değil artarak devam ediyor. Buradan firma yetkililerimize seslenmek istiyorum. Kararlı doğru ve etkili adımlarla gerekli eğitimleri alarak ilerlemeniz sizler için daha iyi olacaktır” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.