DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19741641.64121%
Sakarya
34°

AÇIK

17:07

İKİNDİYE KALAN SÜRE

SATSO 7. Meslek Komitesi’nden Eğitime Örnek Sosyal Sorumluluk Projesi

SATSO 7. Meslek Komitesi’nden Eğitime Örnek Sosyal Sorumluluk Projesi

29 Eylül 2020 12:15
SATSO 7. Meslek Komitesi’nden Eğitime Örnek Sosyal Sorumluluk Projesi
0

BEĞENDİM

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalarını yürüten, Isıtma, Soğutma ve Mekanik Tesisat sektöründe faaliyet gösteren üye firma temsilcilerinin oluşturduğu 7. Meslek Komitesi, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Haziran ayında imzalamış olduğu protokol kapsamında merkez ilçelerdeki okulların mekanik tesisat onarımlarını gerçekleştirdi.

Söz konusu protokol kapsamında Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Arifiye ilçelerinde bulunan 23 adet okulun sıhhi, kalorifer ve doğalgaz tesisat arızaları komite üyesi firmalar tarafından giderildi.

Söz konusu onarımların sonuç raporu sunumunda bir araya gelen SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, 7. Meslek Komitesi Başkanı Emre Şahin ve Komite Yedek Üyesi Hayrettin Uckac, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat ve Emlak Hizmetleri Şube Müdürü Fatih Arduç’a bilgiler verdi.

Protokol rapor sunumunda konuşan Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, öğrencilerin sorunsuz bir şekilde eğitim-öğretim görmesini önemsediklerine vurgu yaparak şunları dile getirdi; “Haziran ayında imzalamış olduğumuz protokol kapsamında SATSO 7. Meslek Komitesi olarak 4 merkez ilçemizdeki 23 okuldaki tesisat çalışmalarımızı başarıyla gerçekleştirdik. 3 ay gibi bir sürede 15 firma temsilcimizin destekleri ile okullarımızda eğitimi aksatacak sorunları gidermeye çalıştık. Çalışmamızda, firmalarımızın katkısı ile tesisat, servis ve malzeme konularında okullarımıza destek verdik. SATSO 7. Meslek Komitesi olarak okullarımıza yönelik gerçekleştirdiğimiz bu sosyal sorumluluk hareketiyle büyük övünç duyuyoruz. Destek ve emek veren tüm sektör temsilcisi firmalarımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

7.Meslek Komitesi Başkanı Emre Şahin ise; “Eğitim sürecinin ana unsuru olan okullarımıza yönelik bu gibi sosyal sorumluluk projesine imza atmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Pandeminin yara açtığı eğitimimize böyle bir süreçte destek olmak istedik. Sektör temsilcisi firmalarımız bizlere büyük destek oldular. Bu örnek projede destek ve emek veren tüm sektör temsilcisi firmalarımıza ve proje koordinatörümüzü Hayrettin Uckac’a teşekkür ediyoruz. Elimizden geldiği kadarıyla destek olmayı daima sürdüreceğiz.” dedi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat ve Emlak Hizmetleri Şube Müdürü Fatih Arduç ise Sakarya’da 600’e yakın eğitim-öğretim binası olduğunu belirterek çoğu okulda güçlendirme çalışmalarının devam ettiğinin altını çizdi. SATSO’nun şehrimizin en büyük sivil toplum kuruluşunu olduğuna dikkat çekerek paydaşlığının kendileri için oldukça önemli olduğunu belirtti ve destek veren tüm sektör temsilcisi firmalara teşekkür etti.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.