DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19753852.09715%
Sakarya
34°

AÇIK

20:36

AKŞAMA KALAN SÜRE

SATSO 106 Yaşında

SATSO 106 Yaşında

30 Mayıs 2023 18:16
SATSO 106 Yaşında
0

BEĞENDİM

31 Mayıs 1917 tarihinde Şumnulu Hacı Mehmed Hilmi Bey başkanlığında 13 Müteşebbis’in kurduğu Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, üyelerine hizmette 106. yaşını kutluyor.

Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ yayımladığı kutlama mesajında “Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın 106 yılın getirdiği deneyim ve saygınlığı, devamlı güçlendirdiği kurumsal yapısı, hayata geçirdiği projeleri, Sakarya’ya kazandırdığı çalışmaları, güçlü ve köklü duruşuyla ne kadar gururlansak azdır” dedi.

Başkan Altuğ, SATSO’nun tarihinden aldığı ilham ve 15 bini aşkın üyesinin gücü ile yarına daha emin adımlarla yürüdüğünü dile getirerek; “106 yıl önce Şumnulu Hacı Mehmed Hilmi Bey öncülüğünde 13 Müteşebbis’in kurduğu ve ilk adı Adapazarı Ticaret Odası olan Odamız, bugün 106. yaşını büyük bir gururla kutluyor.

106 yıla bakıldığında üyeleri, şehri ve ülkesi için sayısız projeyi hayata geçiren, birçok çalışmaya öncülük eden, geçmiş tarihinin verdiği tecrübe ve sorumluluk ile geleceğini şekillendiren, üyelerini ve şehrini dünden daha iyi konuma getirmek için çabalayan önemli bir meslek örgütüyüz. Çağın ve zamanın gelişimine kanalize olup öncülük ederken geleneklerimizden ödün vermeden iş dünyasının rehberi olmaya devam ediyoruz.

Bugün 15 bini aşkın üyesi, meslek komiteleri, meclis üyeleri, yönetim kurulu, komisyonları kadın ve genç girişimciler kurulları, tecrübeli çalışan kadrosu ile SATSO, hizmet kültürünü geliştirip sorumluluk bilincinde tüm kurum ve kuruluşlarla paydaşlık ederek çalışmayı sürdürüyor. Şifremiz54 mottosunu Sakarya’ya yayarak kendi içinde güçlenen sinerjinin şehre de yayılmasını sağlayan Odamız, şehrin ortak sorunları ve her konudaki gelişimi için akıl birliğini önceleyen bir kurumdur. Bizi güçlü kılan üyelerimizin gayretidir.  Şehrin her konusunda sözü dinlenen, görüşü alınan etkin bir kurum olmamız üyelerimizin bizlere verdiği desteğin bir göstergesi olmuştur.

Sakarya’mızın Türk Ticaret tarihine ilk Müteşebbis Bankayı kurarak önderlik etmesi, 5 milyar doları aşan yıllık ihracatı ile ülkenin en büyük 7. ihracatçı ve en büyük 4. Otomotiv ihracatçısı şehir olması, tarımsal anlamda birçok üründe ülke lideri olması, ihracatın ithalatı karşılama oranında öncü illerden biri olması, şehrin ekonomisinin ciddi bir kısmını temsil eden SATSO üyelerinin azmi ile gerçekleşmektedir.  SATSO olarak dünün tecrübesini yanımıza alıp bugünün teknolojisi ve vizyonu ile çalışmalarımızı geleceğe yönelik şekillendirmeyi sürdüreceğiz.

 “A” kalite hizmet belgesine sahip olan Odamız;  tükettiğinden fazlasını üreten bir Sakarya için, Endüstri Master Planı, Sakarya Stratejik Planı, tarım yapılamayan arazilerde Organize Sanayi Bölgeleri, teknolojik tarımsal üretimin desteklenmesi için; Doku Kültürü Laboratuvarı, Bitkisel Ürünler Üretim İhtisas OSB ve  Tarım Teknokenti,  planlı ve düzenli kentleşmeye katkı sunmak için; küçük sanayi siteleri, Sakarya’nın kültürel zenginliğini ve turizm değerlerinin tanıtımına katkı sunmak amacıyla Mutfak Akademisi, gastronomi yayınları, kültür sanat etkinlikleri,  üyelerine hizmeti kolaylaştırmak ve hızlandırmak adına tek durak hizmet binaları, 9. Noter, banka şubeleri, elektrikli şarj istasyonu ile her geçen gün hizmet kalitesi ve vizyonunu geliştirmeye devam ediyor.

Bu duygu ve düşüncelerle Kurucumuz Şumnulu Hilmi Efendi başta olmak üzere hizmet ederek ebediyete göç etmiş tüm yöneticilerimize, üyelerimize, çalışanlarımıza rahmet diliyorum. Ayrıca bugüne kadar her kademede Odamıza katkı sunarak emek ve hizmet veren yöneticilerimize, üyelerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.