DOLAR 33,0551 -0.08%
EURO 36,0292 -0.37%
ALTIN 2.559,02-1,60
BITCOIN 2122830-1.04043%
Sakarya
36°

AÇIK

17:07

İKİNDİYE KALAN SÜRE

Milletvekili Ali İhsan Yavuz: SATSO elini taşın altına koydu!

Milletvekili Ali İhsan Yavuz: SATSO elini taşın altına koydu!

26 Ağustos 2021 14:59
Milletvekili Ali İhsan Yavuz: SATSO elini taşın altına koydu!
0

BEĞENDİM

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Talip Kuriş Başkanlığında Meclis Üyelerinin katılımıyla Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Olağan Meclis Toplantısının onur konukları Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ile Sakarya İl Başkanı Yunus Tever oldu.

Milletvekili Ali İhsan Yavuz yaptığı konuşmada SATSO Meclisine katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve meclis üyelerinin sorularını cevaplayarak görüş ve önerilerini dinledi.

Sakarya Milletvekili Yavuz konuşmasında şunları dile getirdi: “20 yıldır Sakarya’da siyaset yapıyorum. SATSO Meclis Toplantısına ilk kez katılıyorum ve çok memnun oldum. TBMM’deki gündemimiz; pandemi süreci ve bu süreçten sonraki ekonomik gidişat, yangınlar ve sel felaketleri, ekonomidir

Bu Şehrin Sorunu Hepimizin Sorunudur

Bizler el birliği çerçevesinde Sakarya için çok sık bir araya geliyoruz. Birlik içinde gücümüzü birleştirerek Sakarya’nın daha iyi olması için uğraş veriyoruz. Sakarya’nın sorunları hepimizin sorunudur. SATSO Hizmet Kampüsü içerisinde noter talebinde bulunan Akgün Başkanımız ile istişareler ettik. Yeni bir noter konusunda bakanlık nezdinde çalışmalar yapılıyor. Noter buraya gelecek inşallah.

En Güçlü Ses SATSO’dan

Şehrimiz için 1000 yataklı hastane çok büyük bir eksikti ancak ihalesi yapıldı ve projeye başlandı. 1000 yataklı hastane tamamlanana kadar acil durumlarda kullanılmak üzere bir acil durum hastanesi yapalım istedik. Bu konuda en güçlü ses SATSO’dan geldi. Elini taşın altına en başta SATSO koydu. Kamu bütçesinden karşılanacak şekilde ihalesi yapıldı. Bu proje ile yoğun bakım sıkıntısını bitirmeyi arzuluyoruz. Bununla beraber ilçe hastaneleri açılmaya devam ediyor. Diş hastanesi yatırımları var.

Sosyoekonomik gelişmişlik düzeyi anlamında Sakarya’nın 18. Sırada olmasını ciddi şekilde dert ettik. Bu listede sağlık yatırımları bizleri aşağı çekiyordu. Şimdi ise sosyoekonomik gelişmişlik düzeyinde daha üstlere çıkmayı umuyoruz. 2018 yılında seçim öncesinde 1000 yataklı hastane, adliye binası, millet bahçesi, deprem kredisi gibi birçok konular konuşuluyordu hepsi bugün halloldu. Her konuda büyük bir uğraş veriyoruz. SATSO çok önemli işler yapıyor. Akabinde SATSO üyelerinden oluşan bu camia şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı uğraşlar veriyor.

İnancımız Tam

Hazine ve Maliye Bakanımızın toplantılarda yapmış olduğu açıklamalarda, istihdamın Covid süreci öncesini yakaladığını, ihracat trendinin ithalat trendinden daha fazla olduğunu, merkez bankasının rezervlerinin ciddi anlamda arttığını söyledi. Büyümenin bu sene sonunda çok iyi bir yüzdeyi tutturacağını bekliyoruz. Son bir yıldır doğalgaz rezervi, yerli otomotiv, İHA’lar, Kanal İstanbul gibi gelişmeler, Türkiye’nin önünün aydınlık olacağı, pandemi sürecinden sonra çok daha iyi gelişmeler yakalanacağını işaret ediyor. Aşılama çok önemli. Herkes aşı konusunda görüşlerini söylüyor ancak kimse doktora sormuyor. Uzmana sormuyor. Tüm uzmanlar aşı olmuş, bu işi bilenler aşı olmuşken aşıya yüklenmek gerekiyor.

Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve meclis üyeleri de sorunları ve talepleri dile getirdiler. Bu kapsamda Başkan Altuğ; “Noter konusunda desteklerinize teşekkür ederiz. Üreterek büyüyen bir ekonomiye sahibiz ve bunu sürdürmek istiyoruz. Yeni OSB çalışmalarımız var. Şehrin en büyük problemlerinden biri de küçük sanayi siteleridir. Şehrin içinde kalmış ve dışarı çıkmaları gerekiyor. Merkeze yakın ancak dışarda arazilere ihtiyaç duyuluyor ve bu konuda desteklerinizi bekliyoruz. Nitelikli Personel sorununa yönelik Mesleki Eğitim Merkezi çalışmalarımızın bakanlık ayağında da desteklerinizle bu soruna çözüm bulmayı amaçlıyoruz.”

Hükümetimiz Sorunların Farkında

Başkan Altuğ’un ardından meclis üyeleri de göçmen meselesi, Sakarya’nın vergi iadesi sorunu, maliyet artışları, Karasu Demiryolu ve sektörel sorunlara yönelik taleplerini dile getirdiler. Sakarya Milletvekili Yavuz da taleplere cevaben gerçekleştirdiği konuşmada şunları dile getirdi; “Göçmenlere yönelik önlemleri ciddi şekilde aldık. Şu ana kadar 400 binin üstünde göçmen ülkesine döndü ve dönmeye de devam edecek.

Maliye payı ve vergi iadeleri konusu hepimizin gündeminde. Cumhurbaşkanımız ile bakanlarımızla, milletvekillerimizle görüştük. Bu mesele sadece Sakarya’nın değil, tüm Türkiye’nin meselesidir. İnşaat maliyetleri ve üretimdeki maliyet artışları gündemde. Türkiye pandemi dönemiyle ciddi anlamda sınav verdi. Şimdi ürünlerdeki hızlı yükseliş trendi durdu fiyatlarda düşüş trendi başladı. Stokçulara karşı önlemler alınmaya devam ediyor ve hükümetimiz bunun farkında. Bizler bu ülke için uğraş veriyoruz. Hepimiz Türkiye gelişsin diye el birliğiyle çalışıyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.