DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19725261.88767%
Sakarya
34°

AÇIK

17:07

İKİNDİYE KALAN SÜRE

İŞKUR Genel Müdürü Aktürk, fabrikaları gezdi

İŞKUR Genel Müdürü Aktürk, fabrikaları gezdi

6 Ağustos 2021 17:15
İŞKUR Genel Müdürü Aktürk, fabrikaları gezdi
0

BEĞENDİM

Sakarya’ da İş dünyası yöneticileri ve İŞKUR Bölge İl Müdürleri toplantısı için bulunan İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk, Sakarya programı kapsamında iki ayrı firmayı gezerek işbaşı eğitim sözleşmesi imzaladı.

Sakarya’ da İş dünyası yöneticileri ve İŞKUR Bölge İl Müdürleri toplantısı için bulunan İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk ve beraberindeki idareciler, işyeri ziyaretlerinde bulundular. Yapılan ziyaretlerde, firma yetkilileri ve çalışanlarıyla bir araya gelen Genel Müdür Aktürk, mevcut işbirliğinin önemini vurguladı. Ayrıca, gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında 400 kişilik İşbaşı Eğitim Programı Ön Protokolü imzalandı. İlk ziyaretini Sakarya’nın Geyve İlçesinde iplik ve tekstil imalatında bulunan Uğur Balkuv Triko A.Ş.’ye gerçekleştiren İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk ve beraberindeki heyete Fabrika Müdürü Ayhan Yurdagül tarafından imalat çalışmaları hakkında bilgi verdi.

İLK ZİYARET GEYVE’YE

Fabrika Müdürü Ayhan Yurdagül “Fabrikamızda 750 kişi çalışmaktadır. Genişleme alanına yapılan yeni yatırımla ve en son teknolojilerle imalatta bulunarak 40‘ın üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca, işletmeye kurulan güneş enerjisi panellerinin devreye alınması ile çevreye bilinciyle enerjiyi yenilenebilir kaynaklarından karşılamaya yönelmiş durumdayız. Geyve bölgesinde yenilenebilir enerji olan Güneş Enerji Santrali (GES) ile faaliyette bulunacak olan ilk işletme niteliğinde firma olma özelliğine sahip olacağız.” açıklamasında bulundu.

İŞBAŞI EĞİTİM SÖZLEŞMESİ

Üretim alanındaki işçilerle de görüşen İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk, 200 kişilik İşbaşı Eğitim Programı ön sözleşmesini imzaladı. Aktürk, “İŞKUR’un sunmuş olduğu kurs ve programlarla işgücüne destek oluyoruz. Hem işverenlerimize hem de iş arayanlarımıza destek olmaya devam edeceğiz. Bugün burada 200 vatandaşımızı işbaşı eğitim programından faydalandırıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum, Ülkemize ve ilimize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

TIRSANLA PROTOKOL

TIRSAN Treyler Sanayi A.Ş ile işyeri ziyaretlerini sürdüren İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk ve beraberindeki heyete Fabrika Mali İşler Müdürü Mustafa Murat Keskin tarafından eşlik edilerek firma hakkında bilgi verildi. Yılın ilk aylarında İŞKUR ile 170 kişilik İşbaşı Eğitim Programı düzenlediklerini belirten Keskin, normalleşme süreci ile daha fazla işçi alımına ihtiyaç duyduklarını ifade etti. Aynı zamanda, ziyaret sırasında 200 kişilik daha İşbaşı Eğitim Programı Ön Protokolü imzalandı.

NORMALLEŞME SÜRECİ

İşveren temaslarına ilişkin olarak İŞKUR Genel Müdürü Bekir Aktürk yaptığı değerlendirmede, “Normalleşme süreci ile birlikte işverenlerimizle ve yereldeki paydaşlarımızla sürekli temas halindeyiz. Başta gençlerimiz olmak üzere tüm işgücümüz için çalışma hayatında iyi ve nitelikli işlere erişimi artırmayı hedefliyor ve bu noktada işverenlerimizle geliştirdiğimiz işbirliklerini oldukça önemsiyoruz. İşverenlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda işgücünü nitelik ve beceri ile donatarak onlara destek olmaktan ve işverenlerimizin bu yolla rekabet gücünü yakalayarak ihracat gelirlerini artırmasından memnuniyet duyuyoruz.” şeklinde konuştu

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.