DOLAR 32,8697 0.15%
EURO 35,7393 0.31%
ALTIN 2.531,780,12
BITCOIN 2150683-0.82578%
Sakarya
33°

PARÇALI AZ BULUTLU

03:54

SABAHA KALAN SÜRE

İşçi çıkartma iddialarına o fabrikadan açıklama geldi

İşçi çıkartma iddialarına o fabrikadan açıklama geldi

25 Ağustos 2021 16:32
İşçi çıkartma iddialarına o fabrikadan açıklama geldi
0

BEĞENDİM

DRC Kauçuk Fabrikası’nda, sendikaya üye olduktan sonra üye olmak istedikleri sendikaca iddia edildiği üzere işlerine son verilen 4 işçi hakkında o fabrikanın avukatından açıklama geldi. Fabrika avukatı iddialar gerçeği yansıtmıyor diye açıklama yaptı.
Fabrikayı temsilen gönderilen o açıklamayı basın yasası gereği cevap hakkı doğduğu gerekçesiyle olduğu gibi yayınlıyoruz…

DRC Kauçuk Fabrikasında, Lastik-İş sendikasına üye olan 4 işçinin, iş hakları fabrika yönetimi tarafından feshedildiği haberiyle ilgili, fabrikanın hukuk müşavirleri tarafından açıklama şöyle;

Müvekkil Firma, DRC Kauçuk Sanayi ve Anonim Şirketi hakkında 25.08. 2021 tarihinde Yerel Gazeteler/internet sitelerinde çıkan asılsız haberler hakkında bu tekzip ve düzeltme metnini yayınlama gereği hasıl olmuştur. Şöyle ki;

Müvekkil Firma DRC Kauçuk Sanayi ve Anonim Şirketi 1978 yılından bu yana Sakarya İlinde faaliyet gösteren ve 100’ den fazla istihdama sahip olan Sakarya’ nın köklü firmalarından biridir. Müvekkil Firma; kurulduğu günden bu güne kadar çalışanlarının hak ve özgürlüklerini her zaman gözetmiş ve bu hususta her zaman özenli davranmıştır.

Müvekkil Firma nezdinde bugün itibariyle herhangi bir sendikanın yetkisi bulunmamakla beraber fimaya da bugüne kadar ilgili bakanlık ve sendikalardan herhangi bir yazılı tebligat yapılmamıştır. Müvekkil Firmadaki hiçbir çalışan Anayasal hak ve özgürlüklerini kullanmış olması sebebi ile işten çıkarılmamış veyahut mağdur edilmemiştir.

Müvekkil Firma çalışanlarından bugün itibariyle birçok çalışanın sendika üyeliği mevcut olup, firmada çalışmaya devam etmektedirler.

Müvekkil Şirket hakkında yayınlanan Sendika üyeliği sebebi ile çalışanlarını işten çıkardığına dair iddialar asılsızdır. İşçi çıkarma yasağının devlet tarafından sonlandırılmış olması sebebi ile iş organizasyonu dahilinde şirket yönetiminin kararları doğrultusunda bazı çalışanların yasal olarak hak kazandığı tüm tazminatlar ve alacaklar ödenerek hukuka uygun olarak müvekkil firmaca iş akdi feshedilmektedir. Firma tarafından iş akdi feshedilen çalışanların zaten tamamı sendika üyesi olmadığı gibi yalnızca bu durum bile firma hakkında yayınlanan haberlerin asılsız olduğunu yansıtmaktadır.

Müvekkil Firma hakkında asılsız iddialara dayanarak açıklama yapan ve haber iddiası ile gazete/ sosyal medya sayfalarına bilgi aktaran kurum ve kişiler hakkında hukuki mecralara başvurma hakkımızı saklı tutmaktayız.  25.08.2021

DRC KAUÇUK SAN.VE A.Ş. VEKİLİ

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.